Ruszyły zapisy do 10. jubileuszowej edycji PKO Silesia Marathon!

Zawody rozegrane zostaną 7 października 2018 roku. Organizatorzy dziś uruchomili zapisy na bieg, a w ciągu pierwszych kilku godzin zarejestrowało się już ponad 150 maratończyków.

 „Przed nami okres świąteczny i Nowy Rok – to okres w którym składamy sobie wiele życzeń, również tych związanych z realizacją marzeń. Dla wielu aktywnych osób takim marzeniem na pewno jest ukończenie biegu maratońskiego. Dziś, uruchamiając zapisy dajemy możliwość startu w jednym z największych biegów ulicznych w Polsce, a na pewno największym wydarzeniem sportowym w regionie” mówi Bohdan Witwicki, pomysłodawca i organizator PKO Silesia Marathon.

Fot. EDYTOR.net dla Silesia Marathon

Nie tak dawno, bo dwa miesiące temu zakończył się bieg maratoński który startował w Katowicach a metą sportowej rywalizacji była bieżnia Stadionu Śląskiego. Sam bieg był częścią Dnia Otwartego Stadionu Śląskiego a na mecie zawodników dopingowała rekordowa w historii polskich maratonów publiczność – ponad 100.000 kibiców. Dziś czeka nas kolejne wyzwanie związane z przygotowaniem 10-tej edycji zawodów. Chcemy uczcić ten bieg specjalną oprawą i kilkoma niespodziankami jakie przygotowujemy dla zawodników z którymi będziemy świętować nasz pierwszy jubileusz – dodaje Witwicki.

Zapisy na przyszłoroczny maraton uruchomione zostały na nowej stronie internetowej wydarzenia pod nie zmienionym adresem www.silesiamarathon.pl . W ciągu pierwszych kilku godzin zarejestrowało się ponad 150 zawodników którzy korzystają ze świątecznej promocji i najniższej opłaty startowej.

Organizatorzy nie planują rewolucji i dużych zmian związanych z trasą biegu. Start zawodów zorganizowany zostanie w Katowicach a biegaczy będą mieli do przebiegnięcia 42 km i 195 metrów ulicami Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich. Metę zaplanowano na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Warto w wyzwaniach na Nowy 2018 Rok uwzględnić również te sportowe. Do kolejnej edycji PKO Silesia Marathon zostało ponad 10 miesięcy. Dla osób które na co dzień biegają jest to dobry czas na podjęcie decyzji o starcie w zawodach i rozpoczęcie przygotowań do maratonu.

Fot. EDYTOR.net dla Silesia Marathon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *